0
Sale!
Apple iPhone 11
Original price was: $230.00.$190.00Current price is: $190.00.
Apple iPhone 11, 256GB, Black – Fully Unlocked (Renewed)
Description
| Brand | Apple |
| Operating System | iOS 16 |
| Ram Memory Installed Size | 4 GB |
| CPU Model | Apple A13 Bionic |
| CPU Speed | 2.65 GHz |
| Memory Storage Capacity | 256 GB |
| Screen Size | 6.1 |
| Model Name | iPhone 11 |
| Wireless Carrier | Unlocked |
| Cellular Technology | 4G |
About this item
- This phone is unlocked and compatible with any carrier of choice on GSM and CDMA networks (e.g. AT&T, T-Mobile, Sprint, Verizon, US Cellular, Cricket, Metro, Tracfone, Mint Mobile, etc.).
- Please check with your carrier to verify compatibility.
- When you receive the phone, insert a SIM card from a compatible carrier. Then, turn it on, connect to Wi-Fi, and follow the on screen prompts to activate service.
- The device does not come with headphones or a SIM card. It does include a generic (Mfi certified) charging cable.
- Tested for battery health and guaranteed to have a minimum battery capacity of 95%.







Reviews
There are no reviews yet.