0
Sale!
Apple iPhone 16
Original price was: $699.00.$599.00Current price is: $599.00.
Apple iPhone 16, US Version, 256GB, Ultramarine – Unlocked (Renewed)
Description
| Brand | Apple |
| Operating System | iOS 18 |
| Ram Memory Installed Size | 8 GB |
| CPU Model | Apple A18 |
| CPU Speed | 3.2 GHz |
| Memory Storage Capacity | 256 GB |
| Screen Size | 6.1 Inches |
| Resolution | 2556 × 1179 |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Model Name | iPhone 16 |
About this item
- 6.1″ Super Retina XDR OLED, HDR10, Dolby Vision, 1000nits (typ), 2000nits (HBM), 2556x1179px at 460ppi, 3561mAh Battery
- 256GB 8GB RAM, Apple A18 (3nm), Hexa-core (2×4.04 GHz + 4×2.20 GHz), Apple GPU 5-core, 16‑core Neural Engine
- Rear camera: 48MP, f/1.6, wide + 12MP, f/2.2, ultrawide, Front Camera: 12MP, f/1.9, wide, iOS 18, upgradable to iOS 18.5
- 4G LTE: 1/2/3/4/5/7/8/12/13/14/17/18/19/20/25/26/28/29/30/32/34/38/39/40/41/42/48/53/66/71, 5G: n1/2/3/5/7/8/12/14/20/25/26/28/29/30/38/40/41/48/53/66/70/71/75/76/77/78/79 – Dual eSIM
- Unlocked for freedom to choose your carrier. Compatible with both GSM & CDMA networks. The phone is unlocked to work with all GSM Carriers & CDMA Carriers Including AT&T, T-Mobile, Verizon, Straight Talk., Etc.






Reviews
There are no reviews yet.